Podziel się z nami swoją historią i dostań wszywkę alkoholową za darmo!
Grafika faceta siedzącego przy biurku i piszącego swoją historie na kartce

Każda choroba stanowi osobny rozdział w życiu człowieka, który mierzy się z nią na co dzień. Może Ci się wydawać, że to nic takiego i nie ma o czym opowiadać. Niejednokrotnie jednak przekonaliśmy się, że jedna historia potrafi zmienić życie nawet kilku innych osób. Takie opowieści motywują do walki, do leczenia, do działań.

Pomóż innym - opowiedz swoją historię!

Od wielu lat zajmujemy się leczeniem choroby alkoholowej. Codziennie spotykamy dziesiątki osób zmagających się z tym schorzeniem. Poznajemy ich doświadczenia, zmartwienia i ból. U większości z nich widzimy ogromną chęć do podjęcia terapii, ale mamy również do czynienia z ludźmi, którzy stracili nadzieję, wiarę w siebie, normalne życie i po prostu się załamali. To jest jak najbardziej prawidłowa reakcja, ponieważ każdy człowiek jest wyjątkowy i ma prawo przeżywać swoje problemy na różne sposoby.

Istnieje wiele powodów sięgnięcia po kieliszek, natomiast skuteczna metoda leczenia - tylko jedna. Jest to kompleksowa terapia alkoholizmu, a jej najważniejszym etapem jest uświadomienie sobie problemu oraz rozpoczęcie jego rozwiązywania. Wszyscy wiemy, że wykonanie pierwszego kroku jest najgorsze, ale zazwyczaj kluczowe w procesie zdrowienia. Zacznij od sięgnięcia pamięcią do momentu pojawienia się uzależnienia. To jest właśnie początek. Opowiedz nam, od czego to się zaczęło, podziel się tą historią, a my pomożemy Ci zrozumieć, co było powodem do picia i co musisz zrobić teraz, żeby z tego wyjść.

Choroba alkoholowa to nie wyrok. Da się żyć bez spożywania napojów procentowych i pozbyć się uzależnienia. Nie jest to łatwa droga, ale na szczęście istnieją różne, skuteczne rodzaje terapii. Jedną z nich stanowi wszywka alkoholowa. Jesteśmy prywatną przychodnią leczenia alkoholizmu i zajmujemy się farmakologiczną metodą leczenia za pomocą wszycia Esperalu.

Konkurs „Historie pacjentów” - darmowa wszywka alkoholowa w przychodni Alkomedica

W trosce o zdrowie swoich pacjentów, ale również zdrowie każdej osoby uzależnionej, która zastanawia się nad rozpoczęciem terapii postanowiliśmy ruszyć z akcją “Historie pacjentów”. Raz na miesiąc będziemy publikować jedną opowieść, która pomoże czytelnikom podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu implantacji Disulfiramu i powrócić do normalnego, trzeźwego życia.

Kto może do nas napisać?

Opowiadając nam swoją historię możesz pozostać anonimowy. Nie opublikujemy żadnych Twoich danych ani szczegółowych informacji, dotyczących przebiegu leczenia. Najważniejsza w opowiadaniu jest szczerość. Właśnie to pomoże nakłonić inne osoby, borykające się z uzależnieniem, do podjęcia leczenia. Wszystkie teksty przesłane na podanego maila będą czytane przez naszych lekarzy. W każdym miesiącu zostanie wybrany jeden pacjent, który dostanie od nas darmowy zabieg wszycia Esperalu. Nie tylko osoba uzależniona może do nas napisać. Historie napisane przez małżonka/ę, rodzeństwo, rodziców, dzieci, sąsiadów lub znajomych również będą brały udział w konkursie. Liczy się chęć pomagania innym!

Co trzeba zrobić? Zasady konkursu na darmowy zabieg wszycia Esperalu

 • Napisz historię o długości ok. 2-3 tys. znaków. Możesz pisać wszystko na swój własny sposób. Od czego zaczęło się uzależnienie od alkoholu, jak wpłynęło na Twoje życie, co czujesz, jak z tym walczysz, czym się martwisz i co daje Ci siłę, żeby rozpocząć leczenie. Nie ma żadnych ograniczeń i konkretnych wytycznych. Pamiętaj, że to jest Twoja historia i napisz to tak, jak czujesz!
 • Historię wyślij na naszego maila: kontakt@alkomedica.pl. Zgłoszenia przyjmujemy codziennie. Zostaw kontakt do siebie, abyśmy mogli się skontaktować w razie wygranej. Zwycięzcę wybieramy raz na miesiąc w terminie 1-10 dzień miesiąca.
 • Zaobserwuj konto Alkomedici na Instagramie i/lub polub nasz fanpage na Facebooku. Jest to warunek konieczny, ponieważ historie pacjentów będziemy publikować na naszych mediach społecznościowych.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące konkursu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie w godzinach 8:00 - 21:00.

Email: kontakt@alkomedica.pl Tel: +48 512 515 222

Co zyskuje pacjent?

Darmowy zabieg implantacji Esperalu w naszej przychodni leczenia choroby alkoholowej Alkomedica. Posiadamy gabinety w kilku miastach Polski. Pacjent może wybrać miasto, do którego będzie chciał zgłosić się na zabieg i razem ustalimy dogodny termin wizyty.

Wszywka alkoholowa Esperal w naszym prywatnym gabinecie to:

 • sterylne warunki,
 • bezpieczeństwo i komfort pacjenta,
 • dokładny wywiad medyczny przed zabiegiem,
 • opieka pozabiegowa w razie potrzeby,
 • oryginalny lek Esperal czyli Disulfiram,
 • odpowiednia ilość wszytych tabletek,
 • indywidualne, profesjonalne podejście do każdej osoby,
 • doświadczona kadra medyczna - nasi lekarze przeprowadzili ponad 4 tys. zabiegów wszycia Esperalu,
 • szybki, bezbolesny zabieg - wizyta w przychodni trwa max. 15-20 minut,
 • dokumentacja medyczna - każdy pacjent dostaje zaświadczenie o przeprowadzonym zabiegu implantacji leku Disulfiram,
 • anonimowość i 100% dyskrecja,
 • rozpuszczalne szwy i antybiotyk, podawany w trakcie zabiegu,
 • skuteczne leczenie i 12 miesięcy bez alkoholu!

Zalety konkursu

Opowiadając nam swoją historię nic nie tracisz, a wręcz pomagasz innym osobom poprzez dzielenie się emocjami i doświadczeniem. Możesz też dostać darmową wszywkę dla siebie lub osoby bliskiej i pomóc jej w walce z nałogiem.

Mówienie o problemie, pisanie o nim w dzienniku lub do lekarza, to też proces terapii, który pozwoli wyrzucić z siebie emocje, podzielić się historią swojego życia, poczuć się wartościową, wrażliwą osobą, która zasługuje na to, by być zdrową i szczęśliwą.

Pozwól nam sobie pomóc - ale najpierw opowiedz o problemie, żebyśmy wiedzieli, co możemy dla Ciebie zrobić.

Nie lekceważ swojej choroby. Alkoholizm wymaga natychmiastowych działań. Zacznij walkę już dzisiaj. Czekamy na Twoją historię. Pamiętaj, jesteś w stanie poradzić sobie ze wszystkim!