Wszywka alkoholowa:

 • Wszywka alkoholowa na NFZ - czy zabieg jest refundowany?

  Alkomedica to prywatna przychodnia specjalistyczna. Zabieg implantacji leku Esperal nie jest w Polsce refundowany. Cena wszywki alkoholowej obejmuje wstępną konsultację, lek Disulfiram, zastrzyk znieczulający, oraz w zależności od wersji antybiotyk oraz szwy rozpuszczalne bądź nierozpuszczalne.

 • Gdzie jest wszywany Esperal?

  Najczęściej umieszczamy wszywkę alkoholową w lewy pośladek. Jest to najbezpieczniejsze miejsce do wykonania zabiegu. Poza tym, właśnie w tym miejscu znajduje się najwięcej miękkich tkanek, co pozwala na szybsze oraz bardziej efektywne wchłanianie się substancji. Umieszczenie leku w pośladku nie uniemożliwia normalnego funkcjonowania. Można wykonywać pracę siedzącą oraz prowadzić samochód bezpośrednio po wykonanym zabiegu.

 • Czego nie wolno spożywać w trakcie leczenia Esperalem?

  Przez 8-12 miesięcy po wszywce alkoholowej obowiązuje całkowity, bezwzględny zakaz spożywania napojów oraz produktów zawierających alkohol w swoim składzie. Między innymi: cukierki z alkoholem, wszystkie rodzaje napojów procentowych, ocet.

 • Czy zostaje blizna po wszywce Esperalu?

  Do momentu zagojenia się rany pacjent powinien dokładnie dbać o miejsce wszywki, stosując się do zaleceń lekarza. Po zabiegu implantacji leku Esperal - blizna zostaje, aczkolwiek jest bardzo mała i prawie niewidoczna, ponieważ nacięcie skóry to maksymalnie 1 cm.

 • Jak długo wchłania się Esperal?

  Okres działania wszywki alkoholowej Esperal to 8-12 miesięcy (w zależności od metabolizmu każdej osoby). W tym okresie lek całkowicie się wchłania oraz traci swoją siłę oddziaływania. Już po 8 miesiącach w razie potrzeby zabieg można powtórzyć.

 • Najczęstsze powikłania po wszyciu Esperalu

  Najczęstszym i głównym powikłaniem jest infekcja rany. Dlatego aby zminimalizować ryzyko wystąpienia ropnia zachęcamy pacjentów do wybrania zabiegu ze szwami rozpuszczalnymi oraz podaniem antybiotyku domięśniowo. Wyjątkowo rzadko może wystąpić reakcja alergiczna - wysypka w miejscu implantacji.

  W razie wystąpienia infekcji centrum Alkomedica zapewnia konieczną pomoc.

Co warto wiedzieć przed wizytą:

 • Czy na zabieg zaszycia jest wymagane skierowanie lub badania?

  Żeby zapisać się na zabieg wszywki alkoholowej pacjent nie potrzebuje skierowania oraz żadnych wyników badań. Przeciwwskazania co do zaszycia alkoholowego ustala lekarz podczas wstępnego wywiadu medycznego przed implantacją leku.

 • Jak przygotować się do zabiegu?

  Najważniejsze o czym warto pamiętać - należy być trzeźwym. Na wizytę należy przyjść z dokumentem tożsamości.

 • Wszywka alkoholowa Wrocław - czy zabieg jest bolesny?

  Przed nacięciem skóry oraz implantacją leku lekarz podaje pacjentowi zastrzyk znieczulający. Znieczulenie miejscowe zapewnia szybki, bezbolesny zabieg bez poczucia dyskomfortu.

 • Czy po zabiegu implantacji Esperalu mogę prowadzić samochód?

  Zabieg wszycia Esperalu jest mikrochirurgiczny oraz małoinwazyjny. Po wizycie nie ma żadnych przeciwwskazań co do prowadzenia pojazdu lub wykonywania innych czynności. Pacjent od razu może powrócić do swoich codziennych obowiązków oraz trybu życia.

 • Jakie są przeciwwskazania do zaszycia się?

  Przeciwwskazaniem może być choroba niedokrwienna serca, stan po świeżym udarze bądź zawale mięśnia sercowego. Ostateczną decyzję co do możliwości zabiegu podejmuje lekarz po przeprowadzeniu konsultacji z pacjentem.