Grafika przedstawia drewnianego ludzika, który trzyma się za krocze.
ikonka doktoraAlkomedica ikonka kalendarza02.11.2021

Alkohol pobudza zmysły, zwiększa pożądanie, pomaga rozluźnić się, nabrać pewności siebie, pokonać kompleksy. Jest też druga strona medalu - choroby somatyczne spowodowane nadużywaniem alkoholu. Uszkodzenie wątroby, trzustki, serca oraz mózgu. Oprócz tego alkohol negatywnie wpływa na zdrowie prokreacyjne. Zaburzenia hormonalne, problemy ze wzwodem, zmniejszone libido, trudność w osiągnięciu orgazmu oraz wiele innych problemów, których przyczyną może być alkohol. Jaki jest wpływ alkoholu na zaburzenia erekcji i czym jest impotencja alkoholowa? Odpowiedzi na te pytania w poniższym artykule.

Wpływ alkoholu na życie seksualne

Nadużywanie płynu etylowego ma negatywny wpływ na aktywność seksualną u mężczyzn oraz zaburzenia cyklu miesiączkowego u kobiet. Istnieje przeświadczenie, że alkohol rozluźnia atmosferę i pomaga w życiu seksualnym. Jednak bardzo często napoje procentowe działają zupełnie inaczej. Po spożyciu alkoholu zmienia się poziom cukru w organizmie, co wpływa na układ nerwowy oraz ogólne samopoczucie człowieka. Ten proces może spowodować nasilenie się stresu, brak wzwodu lub wytrysku u mężczyzn oraz zmniejszone libido u kobiet. Nawet jeden kieliszek lub lampka wina przed stosunkiem może spowodować anorgazmię, czyli niemożność osiągnięcia orgazmu. Wynika z tego, że alkohol może zarówno pomóc w pokonaniu kompleksów przed stosunkiem płciowym, ale również je spowodować, poprzez zaburzenia erekcji oraz inne wyżej wymienione skutki nadużywania alkoholu.

Alkohol a erekcja - wpływ alkoholu na potencję

Impotencja alkoholowa (zaburzenia erekcji) to rodzaj dysfunkcji seksualnej u mężczyzn. Charakteryzuje się brakiem erekcji lub ejakulacji. Bardzo często impotencja po alkoholu pojawia się wskutek alkoholizmu, czyli nadmiernego spożywania napojów procentowych. Impotencja po alkoholu staje się przyczyną nieprzyjemnych trudności i dolegliwości oraz utrudnia życie mężczyzny.

Impotencja po alkoholu może się pojawić z kilku powodów:

  • alkohol a erekcja. Brak erekcji może być spowodowany takimi schorzeniami jak marskość, zapalenie wątroby lub trzustki. Zalecamy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, w celu wykonania podstawowych badań i rozpoczęcia procesu leczenia.
  • Impotencja alkoholowa może również powstać wskutek niedoboru testosteronu, który rozkłada się w wątrobie. Po wypiciu alkoholu poziom hormonu płciowego w organizmie maleje, następnie obniża się libido, a chwilę później mężczyzna boryka się z problemem podniecenia oraz brakiem erekcji w trakcie bliskości.
  • Negatywny wpływ alkoholu na układ krwionośny. Stąd - zaburzenie procesów myślowych, zmniejszona ochota na seks oraz brak wzwodu.
  • Nieprawidłowe działanie układu nerwowego.
  • Zaburzenia psychiczne lub inne choroby.

Impotencja alkoholowa - leczenie

Najbardziej skutecznym sposobem na uniknięcie zaburzeń seksualnych, powstałych wskutek alkoholu to odstawienie napojów procentowych. Nie chodzi jedynie o zachowaną abstynencję zaraz przed stosunkiem płciowym, tylko o powstrzymanie się od nadmiernej ilości alkoholu w życiu codziennym. Jeżeli zauważyłeś u siebie niektóre oznaki zaburzeń seksualnych lub inne problemy zdrowotne, zalecamy niezwłocznie zgłosić się do lekarza specjalisty.

Więcej informacji o wpływie alkoholu na organizm człowieka możesz przeczytać tutaj.

Impotencja po alkoholu, czyli zaburzenie erekcji pojawia się wskutek choroby alkoholowej. W przypadku uzależnienia od alkoholu zachęcamy do podjęcia profesjonalnej psychoterapii oraz skorzystania z farmakologicznego leczenia wspomagającego. Czym jest Disulfiram oraz jak działa wszywka alkoholowa dowiesz się w innym artykule na naszym blogu - https://www.alkomedica.pl/blog/esperal-disulfiram.html

Wspomagające leczenie alkoholizmu za pomocą Esperalu (Disulfiramu) pomaga utrzymać długotrwałą trzeźwość oraz pozbyć się takiego problemu, jak impotencja alkoholowa.