lekarz przed zabiegiem wszywki alkoholowej przedstawiający pacjentowi opakowanie z esperalem
ikonka doktoraAlkomedica ikona kalendarza10.02.2021

Wszywka alkoholowa jest jedną z najbardziej skutecznych oraz najczęściej stosowanych metod leczenia choroby alkoholowej. Decydując się na zabieg implantacji leku, pacjent powinien wiedzieć, co wszywa się alkoholikowi, co to jest Disulfiram, jak się robi wszywkę alkoholową, a także gdzie kupić lek oraz jakie są przeciwwskazania do jego przyjmowania.

Disulfiram - co to jest?

Disulfiram - tabletki przeznaczone do implantacji podczas mikrochirurgicznego zabiegu w przychodni Alkomedica. Pełna nazwa preparatu to Disulfiram. Jest to lek produkowany przez polską firmę Polfa Warszawa S.A. Każda tabletka w fiolce zawiera 100 mg substancji leczniczej Disulfiramum.

Disulfiram jest wszywany podpowięziowo (głęboko pod warstwę mięśniową). Dawkę leku dobiera lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę jego wiek, wagę oraz stan zdrowia. Wszyta tabletka Disulfiram pomaga powstrzymać się od spożycia alkoholu przez 8-12 miesięcy, za pomocą swoich właściwości, blokując metabolizm alkoholu w organizmie osoby uzależnionej. Wówczas spożycie etanolu powoduje różne skutki uboczne - fizyczne (reakcja disulfiramowa) oraz psychiczne, odmienne od zwykłego zatrucia alkoholowego.

Co to jest Esperal i czym się różni od Disulfiramu?

Esperal to handlowa nazwa preparatu Disulfiram. W zasadzie jest to dokładnie ten sam lek przeznaczony do leczenia choroby alkoholowej.

Czy Esperal jest skuteczny?

Zaszywanie alkoholika - na czym polega?

Disulfiram jest inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej enzymu, który przekształca aldehyd octowy do kwasu octowego. Połączenie preparatu z alkoholem powoduje nagły wzrost aldehydu octowego w organizmie alkoholika. Wskutek tego, występuje reakcja disulfiramowa, czyli objawy zatrucia. Skutki uboczne po wszyciu esperalu mogą się pojawiać, lecz nie muszą. Natomiast ich natężenie zależy od organizmu każdej osoby oraz ilości spożytego trunku.

Wszywka Esperal - czy warto stosować taką metodę leczenia, skoro może okazać się niebezpieczna dla zdrowia oraz życia pacjenta?

Działanie esperalu ma negatywny wpływ dla organizmu pacjenta tylko po spożyciu alkoholu. Każdy pacjent ponosi odpowiedzialność za własne życie i powinien być świadomy możliwych skutków ubocznych. Zatem jest to skuteczna metoda leczenia dla osób zdeterminowanych, które mają silną wolę i cel zerwania z nałogiem.

Disulfiram cena we Wrocławiu

Tabletka antyalkoholowa Disulfiram sprzedawana jest wyłącznie na receptę, w oryginalnym tekturowym pudełku. W jednej szklanej fiolce mieści się 10 tabletek przeznaczonych do implantacji. Disulfiram bez recepty nie jest dostępny. Wymaga wystawienia recepty przez lekarza specjalistę.

Disulfiram - gdzie kupić?

Lek można zakupić w aptece. Jeśli nie jest dostępny na miejscu, lek sprowadzany jest od producenta Polfa Warszawa S.A. Aby sprawdzić, gdzie kupimy go od ręki, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, wpisując hasło “Disulfiram apteka Wrocław”. Jeżeli jednak pacjent zdecyduje się na zabieg wszywki alkoholowej w gabinecie Alkomedica, nie musi już przejmować się tym, gdzie kupić Disulfiram, ponieważ każdemu podopiecznemu naszej przychodni zapewniamy odpowiednią ilość tabletek, jak i wszystkie niezbędnie narzędzia do przeprowadzenia zabiegu wszycia Disulfiramu (wszywka alkoholowa).

Esperal - zamiennik

Istnieją również tabletki doustne Anticol, których działanie jest identyczne do leku Disulfiram. Więcej informacji na temat leczenia choroby alkoholowej oraz sposobów walki z nałogiem uzyskasz, dzwoniąc na naszą infolinię pod nr +48 512 515 222.